Sprzątanie z ZUKiem - obchody Światowego Dnia Ziemi

oczami autyzmu.jpg

Nasza planeta Ziemia z roku na rok się zmienia,

zmienia się tu, zmienia się tam,

ja na niej mieszkam więc o nią dbam!

 

Światowy Dzień Ziemi to jedna z wielu okazji do poznania i nauki zachowań proekologicznych w naszym przedszkolu. Z tej okazji kładziemy szczególny nacisk na rozmowy i działania wspierające ochronę naszej planety.

Przedszkolaki poznawały sposoby dbania o nią, które mogą stosować w codziennym życiu. Wiersze, piosenki, prace plastyczne i dobry przykład dorosłych mogą sprawić, że najmłodsi będą świadomi, jak ważna jest ochrona przyrody i zaniosą tę wiedzę do swoich domów, przekażą innym, dadzą przykład.

Jednym z podjętych działań był udział w akcji "Sprzątamy z ZUKiem 2024" organizowanej przez Zakład Usług Komunalnych oraz Stowarzyszenie "Przeszłość Przyszłości".

Dzieci z oddziałów II i III udały się do pobliskiego lasu, by oczyścić chociaż fragment ze śmieci i odpadków. Dzieci wiedzą, że las jest domem zwierząt, wiedzą, jak należy się w nim zachować. Przedszkolaki z ochota porządkowały teren zbierając butelki i papierki. Wierzymy, że dzięki temu same nigdy nie będą pozostawiały śmieci tam, gdzie nigdy nie powinno ich być.

Mamy nadzieję, że młode pokolenie wyrośnie na ludzi świadomych i przyjaznych Ziemi.

Powrót na początek strony