Poznajemy życie pszczół - relacja ze spotkania z pszczelarzem

Poznajemy zycie pszczół.jpg

Wkrótce nadejdzie wiosna a z nią powrócą do naszego ogrodu pszczoły i inne owady.

Nasze przedszkolaki mają okazję obcować z nimi na co dzień podczas pobytu na świeżym powietrzu. Dlatego też staramy się edukować je, aby potrafiły się bezpiecznie i ostrożnie zachowywać oraz rozumiały, iż owady te są bardzo ważne dla przyrody.

W ostatnich dniach nasze przedszkole odwiedziły pan pszczelarz z LODR w Końskowoli. W trakcie spotkania dzieci poznały budowę ula oraz zadania, które stoją przed jego mieszkańcami. Wiedzą, jak ważna dla pszczelej rodziny jest królowa, jakie prace wykonują robotnice i do czego służą trutnie czyli "Gucie".

Przedszkolaki poznały również pszczele produkty, które służą naszemu zdrowiu i nieraz osładzają przedszkolne śniadanie.

Dzieci chętnie dzieliły się z gościem swoimi pomysłami na ochronę pszczół i innych owadów, wszak wiedzą, iż bez nich na świecie nie było by warzyw i owoców.

Dziękujemy za spotkanie.

Powrót na początek strony