Pomagamy zwierzętom

2.jpg

Relacja z wizyty Fundacji Przyjazna Łapa "Po Ludzku Do Zwierząt" w grupie "Misie"

https://www.youtube.com/W ostatnich dniach lutego do grupy Misie zawitali niezwykli goście. W ramach cyklu spotkań EduŁapa gościliśmy wolontariuszy z lokalnej fundacji Przyjazna Łapa Po Ludzku Do Zwierząt.

Fundacja działająca prężnie od kilku lat pomaga bezdomnych i chorym zwierzętom - nie tylko psom i kotom, ale również sarnom, lisom, wiewiórkom, licznemu ptactwa i wielu innym gatunkom, które czasem bez pomocy człowieka nie są w stanie przetrwać.

Fundacja zajmuje się również poprawą losu zwierząt pozostających pod opieką człowieka i edukacją starszych i młodszych.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powinny dbać o swoich zwierzęcych przyjaciół, jak reagować, gdy widzą iż zwierzę potrzebuje pomocy.

Dzieci były bardzo poruszone historią najważniejszego gościa - pieska Rockiego. Rocky to trójłapy uroczy kundelek, który na własnej skórze doświadczył pomocy fundacji. Rocky nie tylko został uratowany przez wolontariuszy, ale dzięki nim znalazł kochający dom i kochających ludzi.

Dzieci z radością głaskały pieska i przytulały się do niego, a on radośnie merdał ogonkiem, na znak że bardzo mu to odpowiada.

Przedszkolaki obejrzały również specjalny samochód, który służy do przewozy poszkodowanych zwierząt - zwierzakobus.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom i edukacji nasi najmłodsi będą rozumieli, iż zwierzęta tez czują i mają swoje potrzeby.

Bardzo dziękujemy pani Agnieszce i panu Pawłowi za spotkanie oraz upominki - słodkie ciasteczka, kolorowanki i kredki.

 

Powrót na początek strony