Jak starszaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie!(13).jpg

Czyli wszystkie drogi prowadzą do Klasyka

W marcu nasza najstarsza grupa została zaproszona na spotkanie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Klasyk". Jako że szkoła ta znajduje się na terenie osady parkowo-pałacowej droga do niej wiodła więc przez puławski park. Przedszkolaki poznały przy okazji niektóre elementy historii związanej z rodziną Czartoryskich.

Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu młodszych uczniów szkoły. Potem zaś wzięły udział w warsztatach pierwszej pomocy, do których wykorzystały przyniesione ze sobą pluszaki.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak mogą pomóc w nagłych sytuacjach oraz dlaczego pierwsza pomoc jest tak ważna. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat numerów alarmowych i sytuacji, w których należy wezwać pomoc. Przedszkolaki uczyły się, jak prawidłowo zadzwonić pod numer 112 i jakie informacje należy podać dyspozytorowi.

Następnie instruktor pokazał dzieciom podstawowe zasady udzielania pomocy. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały, jak sprawdzić, czy osoba oddycha, jak ułożyć ją w bezpiecznej pozycji bocznej oraz jak wezwać dorosłych na pomoc. Miały także okazję przećwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej na specjalnych fantomach.

Najwięcej zaciekawienia wzbudziły ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieci,  uczyły się uciskać klatkę piersiową na fantomie i własnych misiach. Chociaż nie było to łatwe, przedszkolaki świetnie sobie poradziły!

Na zakończenie każdy uczestnik obiecał, że zawsze będzie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

To były niezwykle wartościowe warsztaty, które nauczyły dzieci odwagi, odpowiedzialności i tego, jak mogą pomagać innym w potrzebie!

Galeria

Powrót na początek strony